E-poe kasutustingimused

Mootoriõlid.ee e-poe kasutustingimused

Viimati muudetud: 15.05.2015

 

1.Lepingu kehtivus

1.1. Veebikeskkonna Mootoriõlid.ee kasutamisele ja selles sooritatud ostudele kohalduvad alljärgnevad müügitingimused (Tingimused).

1.2. Lepingu poolteks on Turundus OÜ, mis tegutseb kaubamärgi Mootoriõlid.ee nime all ning e-poe Mootoriõlid.ee kasutaja või kui kasutaja pole registreeritud, siis veebikeskkonnast Mootoriõlid.ee ostu sooritaja (koos Klient).

1.3. Leping loetakse sõlmituks kui Klient vajutab nuppu „Osta koos tasumiskohustusega“.

 

2.Kauba eest tasumise kord

2.1. Kõik Mootoriõlid.ee e-poes märgitud hinnad sisaldavad käibemaksu 20%.

2.2. Tellimuse eest tuleb tasuda kogusummas koheselt peale ostu sooritamist, v.a. punktis 2.3 sätestatud juhul. Tasuda on võimalik järgmistel meetoditel:

2.2.1.     Maksmine pangaülekande abil pangalingilt kas Swedpangas, SEB Pangas või Nordea Pangas (võimalik ainult Eesti pangakonto omamise korral);

2.2.2.     Maksmine Mastercard ja Visa krediitkaardi või deebet-krediitkaardi abil;

2.2.3.     Maksmine arve alusel.

2.3. Kui tellimuse eest soovitakse maksta arve alusel, tuleb tasuda kauba eest 7 kalendripäeva jooksul peale arve väljastamist. Kui arve ei ole tasutud 7 kalendripäeva jooksul, tühistatakse tellimus. Enne tellimuse tühistamist saadab Mootoriõlid.ee kliendi e-posti aadressile meeldetuletuskirja.

2.4. Kui arvelduskontole laekuv summa on madalam, kui kauba eest nõutav summa, teavitab Mootoriõlid.ee sellest Klienti ning palub puudu oleva summa tasuda.

2.5. Enne maksmist kuvatav hind sisaldab makse ja saatmiskulusid.

 

3.Kauba kättetoimetamine ja tarneaeg

3.1. Postitamine

3.1.1.     Tellimus postitatakse, kui makse on laekunud Mootoriõlid.ee omanikfirma Turundus OÜ arvelduskontole

3.1.2.     Tellitud kaup postitatakse võimalusel ühe (1) tööpäeva jooksul alates tellimise hetkest, kuid mitte hiljem kui seitsme (7) tööpäeva jooksul alates makse laekumisest. Enne kell 14.00 saabunud tellimused postitatakse võimaluse korral samal päeval.

3.1.3.     Nädalavahetustel kauba komplekteerimist ja postitamist ei toimu.

3.1.4.     Mootoriõlid.ee ei kohustu tellimust postitama, kui makse Turundus OÜ arvelduskontole ei ole laekunud.

 

3.2. Kauba Eesti-sisesed kättetoimetamise võimalused

3.2.1.     Tulen ise järele – kui tellimus on väljastamiseks valmis, saadetakse kliendi e-postile teavitus. Kaubad väljastatakse Turundus OÜ kontori juurest, aadressil Suur-Sõjamäe 10a (avatud E-R 08:00-16:00).

3.2.2.     Pakiautomaat – tellimuste täitmiseks kasutatakse SmartPosti pakiautomaate. Kui tellimus on SmartPosti edastatud, peaks see kliendini jõudma 1-3 päevaga. SmartPost toimetab tellimusi automaatidesse ka nädalavahetustel. Kauba pakiautomaati saabumisel edastab SmartPost kliendile teavituse SMS sõnumiga. Kui kliendi poolt märgitud telefoninumbrile ei ole võimalik teavitust saata, saadetakse see SmartPosti poolt kliendi e-postile. Smartpost toimetab paki kohale teie poolt valitud pakiautomaati. Hilisem kättesaamiskoha muutmine ei ole võimalik.

 

3.3.  Välisriikidesse toodete saatmise võimalused:

3.3.1.     Eesti Postiga tähitud pakiga (postkontorisse), fikseeritud tariifiga 15 eurot, järgmistesse riikidesse: Ameerika Ühendriigid, Hispaania, Iirimaa, Itaalia, Kasahstan, Kreeka, Küpros, Leedu, Läti, Makedoonia, Malta, Moldova Vabariik, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Põhja-Iiri Ühendkuningriik, Rootsi, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Suurbritannia, Taani, Tšehhi, Türgi, Ungari, Ukraina, Valgevene;

3.3.2.     Ülejäänud riikidesse vastavalt Omniva posti tähitud paki hinnakirjale.

3.3.3.     Tellides toote riiki, kuhu toote kätte toimetamiseks on tarvilik läbida tolli- või muud täiendavad protseduurid lisaks kauba vedajale üle andmisele, kohustub Klient nende protseduuride kohase ja õigeaegse täitmise eest ise hoolt kandma.

 

3.4. Eestisiseselt kehtib tasuta transpordi võimalus Smartpostiga, kui soetatud kauba ostusumma on vähemalt 40 eurot. Kui ostusumma jääb alla 40 euro, on Smartpostiga saatmise hind 2.70 eurot.

3.5. Välisriikide puhul pakume tasuta saatmist tellimustele riikidest mis on punktis 3.3.1 nimetatud fikseeritud tariifi nimistus ning Smartposti puhul Soome. Minimaalne ostusumma tasuta transpordi saamiseks nimetatud välisriikidesse on 200 eurot. Punktis 3.3.1 nimetatud fikseeritud tariifi nimekirja mitte kuuluvatesse riikidesse tasuta saatmist ei toimu.

3.6. Jätame endale õiguse punktides 3.4 ja 3.5 tasuta transpordiks sätestatud minimaalset ostusummat muuta või alandada näiteks kampaaniate puhul.

3.7. Palun jälgige, et tellimuse sisestamisel on kontaktandmed esitatud korrektselt. Mootoriõlid.ee ei vastuta toodete kohaletoimetamisel tekkinud viivituse eest juhul, kui see on tingitud sisestatud andmete ebatäpsusest või ebaõigusest.

3.8. Juhul kui toode on laost otsas, teavitab Mootoriõlid.ee klienti e-posti või telefoni teel esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 3 tööpäeva jooksul alates tellimuse jõustumisest.

3.9. Mootoriõlid.ee on kohustatud kauba tarnima hiljemalt 30 päeva jooksul. Kui kaupa ei ole võimalik tarnida, informeeritakse klienti sellest e-posti teel ning tagastatakse Kliendi poolt makstud summa viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 30 päeva jooksul.

 

4.Lepingust taganemise protseduur ja tagajärjed

4.1. Lepingust taganemise protseduur

4.1.1.     Kliendil on õigus põhjust avaldamata taganeda kõnesolevast lepingust 14 päeva. jooksul.

4.1.2.     Taganemistähtaeg lõpeb 14 päeva möödumisel alates päevast mil Klient või Kliendi nimetatud kolmas isik, kes ei ole kauba vedaja, on saanud asja füüsiliselt enda valdusesse.

4.1.3.     Taganemisõiguse kasutamiseks tuleb Kliendil teavitada Mootoriõlid.ee Tingimuste punktis 8 välja toodud kontaktandmetel oma otsusest taganeda kõnesolevast lepingust ühemõttelise avaldusega (nt posti, faksi või e-postiga saadetud kiri). Klient võib selleks kasutada lisatud taganemisavalduse tüüpvormi, kuid see ei ole kohustuslik (kättesaadav siit).

4.1.4.     Taganemisõiguse kasutamise tähtajast kinnipidamiseks piisab, kui Klient saadab teate taganemisõiguse kasutamise kohta ära enne taganemistähtaja lõppu.

 

4.2. Lepingust taganemise tagajärjed

4.2.1.     Kui Klient taganeb kõnesolevast lepingust, tagastab Mootoriõlid.ee Kliendile kõik Kliendilt saadud maksed, sealhulgas kättetoimetamiskulud (välja arvatud täiendavad kulud, mis tulenevad Kliendi valitud kättetoimetamise viisist, mis erineb Mootoriõlid.ee pakutud kõige odavamast tavapärasest kättetoimetamise viisist) viivitamata, kuid hiljemalt 14 päeva möödumisel alates päevast, mil Mootoriõlid.ee saab teada Kliendi otsusest kõnesolevast lepingust taganeda. Mootoriõlid.ee teeb nimetatud tagasimaksed, kasutades sama makseviisi, mida Klient kasutas makse tegemiseks, välja arvatud juhul, kui Klient on andnud sõnaselgelt nõusoleku teistsuguse makseviisi kasutamiseks; igal juhul ei kaasne Kliendile sellise maksete tagastamisega teenustasu ega muud kulu. Mootoriõlid.ee võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni Klient on esitanud tõendid, et Klient on asja pakendatud kujul tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.  

4.2.2.     Klient kohustub lepingust taganemise korral saatma asja tagasi või andma selle viivitamata, kuid hiljemalt 14 päeva möödumisel päevast, mil Klient teatas Mootoriõlid.ee oma taganemisest kõnesolevast lepingust, Mootoriõlid.ee üle. Tähtajast on kinni peetud, kui Klient saadab lepingu esemeks oleva asja tagasi enne 14-päevase tähtaja lõppu. Asja tagastamise kulud tuleb katta Kliendil. Maksimaalsed tagastamise kulud on ligilähedaselt 10 eurot.

4.2.3.     Tulenevalt Mootoriõlid.ee e-poes müüdava kauba iseloomust, peab tagastatav kaup olema originaalpakendis ning avamata. Juhul kui need tingimused ei ole täidetud, kaotab Klient taganemisõiguse. Kui Mootoriõlid.ee on  kätte saanud Kliendi poolt tagastatud kauba, kohustub Mootoriõlid.ee tasutud summa (k.a postikulu) tagastama viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 30 päeva jooksul.

4.2.4.     Kui kauba tagastamist soovitakse juhtudel kus kaubal on puudus või ei vasta tarbija poolt tellitud tootele, kannab tagastamiskulud Mootoriõlid.ee.

4.2.5.     Müüja ei vastuta kauba puuduste eest, mis on tekkinud kauba otstarbele mittevastava kasutamise korral.

4.2.6.     Kliendil on õigus tugineda kauba lepingutingimuste mittevastavuse korral seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele.

 

5.Kaebuste esitamine

5.1. Kui Klient ei tagasta kaupa 14-päeva jooksul alates selle kättesaamisest ja asjal on ilmnenud lepingutingimustele mittevastavus (puudus), tuleb lepingust taganemiseks esitada taganemise põhjus kirjalikus pretensioonis, mis esitatakse punktis 8 välja toodud kontaktandmetele.

5.2. Kaubal puuduse ilmnemisel vastutab Mootoriõlid.ee kauba lepingutingimustele mittevastavuse eest kahe aasta jooksul alates asja üleandmisest Kliendile. Kui Klient ei teata asja mittevastavusest lepingutingimustele kirjalikult hiljemalt kuue (6) kuu jooksul pärast mittevastavuse ilmnemist, eeldatakse et puudust ei esinenud asja üleandmise hetkel ja Klient peab vastava puuduse olemasolu asja üleandmise hetkel ise tõendama.

5.3. Kaebuses tuleb märkida:

·         Kliendi nimi ja kontaktandmed;

·         Kaebuse esitamise kuupäev;

·         Kauba puudus;

·         E-poele esitatav nõue;

·         Lisada tehingu sooritamist tõendav dokumendi/ostutšeki/maksekinnituse koopia

5.4. Mootoriõlid.ee vastab kõigile kaebustele 15 päeva jooksul. Kui kaebusele ei ole võimalik 15 päeva jooksul vastata, informeerib Mootoriõlid.ee sellest tarbijat ning määrab uue mõistliku tähtaja vastamiseks.

5.5. Kui Mootoriõlid.ee jätab tarbija pretensiooni rahuldamata, põhjendab ta otsust tarbijale kirjalikult.

5.6. Lisaks on tarbijast Kliendil õigus oma õiguste kaitseks pöörduda Tarbijakaitseameti poole. Kaebuste esitamise korra kohta on võimalik saada täpsemat infot Tarbijakaitseameti koduleheküljelt.

 

6.Isikuandmete kaitse

6.1. Mootoriõlid.ee töötleb temale teatavaks saanud isikuandmeid vaid selleks ette nähtud eesmärgil ega avalda neid kolmandatele osapooltele, v.a. seadusega ettenähtud juhtudel. Isikuandmete töötlemise täpsemaid tingimusi.

 

7.Püsikliendiprogramm

7.1. Üldist

7.1.1.     Mootoriõlid.ee püsikliendil on meie online süsteemis oma konto, mille alt on võimalik vaadata ostuajalugu, salvestada lemmiktooteid, osa võtta püsikliendi eripakkumistest ning hallata oma kontoga seotud infot.
 

7.2. Püsikliendi privileegid:

7.2.1.     Igakuised püsikliendipakkumised;

7.2.2.     Eripakkumised sünnipäevalastele;

7.2.3.     Eelinfo kampaaniate, uudistoodete ja e-poe sooduspakkumiste kohta;

7.2.4.     Võimalus lisada oma kontole lemmiktooteid, mis on ostu sooritamiseks mugavalt eraldi kategoorias;

7.2.5.     Püsiklient saab kirjutada Mootoriõlid.ee veebikeskkonnas toodetele arvustusi. Kõik püsikliendi kirjutatud tootearvustuste varalised autoriõigused loovutatakse täies ulatuses tähtajatult alates arvustuse valmimisest ülemaailmseks kasutamiseks Mootoriõlid.ee poolt määratletud viisil kasutamiseks (sh oma toodete turunduseks) koos all-litsentsi andmise õigusega. Püsiklient annab Mootoriõlid.ee sama teose suhtes alates teose loomisest all-litsentsi andmise õigusega ülemaailmse tähtajatu ainulitsentsi oma isiklike autoriõiguste kasutamiseks igal viisil.

 

7.3. Hea teada

7.3.1.     Boonuspunktid kogunevad konkreetse erakliendi arvele ja kantakse sinna ostu sooritamisele järgneva 7 päeva jooksul. Püsikliendiprogrammi boonuspunktid kehtivad kaks aastat. Boonuspunkte kolmandatele isikutele edasi anda ei saa.

7.3.2.     Boonuspunkte arvestatakse vaid juhul, kui klient on Mootoriõlid.ee.ee püsikliendiks registreerunud ning ostu sooritamise hetkel sisse loginud.

7.3.3.     Kliendikontol olevate boonuspunktide kohta saab infot püsikliendikeskkonda sisse logides, pöördudes Mootoriõlid.ee.ee poole e-kirjaga või helistades telefonile +372 54 9021. 

 

8.Kontaktid

8.1. Üldkontaktid

·       - Turundus OÜ  (reg. kood 11763540), Mootoriõlid.ee e-poe platvormide omanikfirma

 

9.Tingimuste muutmine ja lepingueelsed läbirääkimised

9.1. Mootoriõlid.ee jätab endale õiguse Tingimusi vastavalt vajadusele muuta. Kui Te olete registreeritud kasutaja, saadetakse Teile teade Tingimuste muutmise kohta ning kui Te soovite Mootoriõlid.ee teenuseid kasutada, peate nõustuma uute Tingimustega. Uute Tingimustega mittenõustumise korral ei ole Teil õigust Mootoriõlid.ee teenuseid kasutada.

9.2. Vaidluse korral eeldatakse, et kehtivad viimati uuendatud Tingimused.

9.3. Käesolevad Tingimused koos Privaatsustingimuste ja Tingimustes viidatud kolmandate osapoolte materjalidega moodustavad kõik lepingu tingimused, olenemata mistahes muudest lepingueelsetest läbirääkimistest.

 

10.Teenuste kättesaadavus ja intellektuaalne omand

10.1.      Mootoriõlid.ee teeb kõik endast oleneva, et veebikeskkonnas Mootoriõlid.ee oleks võimalik teenuseid kasutada, kuid vahel ei pruugi see võimalik olla (võivad esineda tehnilised tõrked, katkestused vms). Seetõttu ei saa Mootoriõlid.ee tagada ega taga, et veebikeskkond Mootoriõlid.ee on alati kasutusvalmis ja töökorras.

10.2.      Kaubamärk Mootoriõlid.ee on kaitstud vastavalt Eestis kehtivatele õigusaktidele. Igasugune kaubamärgi kasutamine ilma selle omaniku loata on keelatud, v.a. kui seadusega on sätestatud teisiti.

10.3.      Veebikeskkond tervikuna, selle üksikud komponendid ja selle lähtekood on kaitstud Mootoriõlid.ee või teiste isikute autoriõigusega. Lisaks on autoriõigusega või muude intellektuaalomandi õigustega kaitstud veebikeskkonnas kuvatavad fotod ja muu materjal, mille kohta ei ole eraldi märgitud, et tegemist on vabalt kasutatava materjaliga. Selliste materjalide kopeerimine, levitamine või muul moel kasutamine muuks kui isiklikuks otstarbeks ilma õiguste omaniku nõusolekuta on keelatud, v.a. kui selline õigus tuleneb seadusest.

 

11.Tingimuste kohaldamise erisus juriidilise isiku puhul

11.1.      Juriidilisest isikust Kliendile ei kohaldata (koos alapunktidega) käesolevate Tingimuste punkte 4, 5.1 ja 5.2. Osas, milles ei kohaldata käesolevaid Tingimusi lähtuvad Mootoriõlid.ee ja juriidilisest isikust Klient seaduses sätestatust.

 

12.Kohtualluvus ja kohaldatav õigus

12.1.      Tingimustele kohaldatakse Eesti Vabariigi õigusakte.

12.2.      Vaidlused lahendatakse esmalt pooltevaheliste läbirääkimiste teel. Nende ebaõnnestumisel lahendatakse vaidlused Harju Maakohtus.